CZ  |  EN  |  SK  |  úvod webu |   mapa stránek | e-mail
logo Storyflex
design

Řešení a produkty · Podle typu řešení · Dostupnost aplikací · Stratus řešeníftServer 5700
Výrobce:  Stratus


Proč zvolit právě technologii ftServer z nabídky Stratus? ftServer je založena na " fault-tolerant" technologii, která je v mnoha směrech výhodnější nežli např. "clustering".

 
Clustering je způsob jak spojit do logické jednotky dva a více počítačů, které v případě výpadku hlavního počítače přebírají jeho funkci. To ale znamená mít fyzicky dva a více počítačů, na nich mít nainstalován a nakonfigurován stejný systém a to vše stále udržovat vůči sobě naprosto identické. Náklady na pořízení, správu a údržbu jsou nemalé přičemž cluster neumožňuje nepřetržitý běh aplikace při poruše některé z komponent.
Fault-tolerant technologie je známa již dlouho, nicméně patřila do oblasti tzv.high computing.

Hardware je koncipován tak, aby byl minimalizován počet neplánovaných i plánovaných odstávek systému. Dle požadavku na dostupnost serveru jsou jeho komponenty buď zdvojeny, nebo ztrojeny. Při výpadku komponenty nedochází k přerušení běhu aplikace ani ke ztrátě transakcí a výměna vadných komponent probíhá za plného provozu serveru.
 
Servery Stratus se chovají ve vztahu k operačnímu systému a aplikacím jako běžný server, není tedy zapotřebí žádných úprav aplikací jako tomu je například u clusterů. Rovněž z licenčního hlediska tedy může docházet k významným úsporám.
 
V případě maximálních požadavků na dostupnost mohou být na servery aplikovány standardní nástroje disaster recovery a umístění ve více lokalitách, čímž se míra dostupnosti ještě povýší.
 
Hardware je konstruován s následujícími ohledy:
  • nepřetržitá dostupnost
  • jednoduchost provozu a správy
  • úspora nákladů a finanční výhodnost
Fault tolerant servery jsou k dispozici v několika řadách dle zaměření, přičemž každá řada zahrnuje modely, které jsou rozčleněny dle požadavků na výkon, dostupnost a škálovatelnost.
 
Vlastnosti modelu ftServer5700 :
Processor : Dual-core Intel Xeon 2.8 GHz
Cache : 2MB iL2 na každé jádro
Sběrnice : 800MHz
Min/Max paměti : 2GB/16GB DDR2
PCI-X sloty : 6x64/100
Podpora SATA disků : 160GB, 400GB (7200 ot.) / 74GB (10 000 ot.)
Počet pozic : 6
S expanzním setem : 12 (jenom pro Windows)
Počet I/O
10/100/1000 Ethernet : 2
CD-ROM nebo DVD-R/W : 2
Serial port : 2
USB port : 3
Operační systém : Red Hat Enterprise Linux AS (64-bit) nebo Windows 2003 Enterprise editionSoubory ke stažení Stáhnout
ftServer 5700 - datasheet - AJ .pdf (202 Kb)
  zpět